CFORCE 850XC EPS

ЛЕТНА АКЦИЈА ДО 15 СЕПТЕМВРИ 617,000.00 ден

eps-standard-cfmotogarancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

Доплата

Портокалова – 9.300
Црвена – 9.300
Маскирна – 12.340

*Во цената е вклучен ДДВ

Quick Info Categories: Tags:

ОПИС НА ВОЗИЛО

Возило за вистински љубители на возбудливи авантури! Импресивните технички карактеристики на овој модел сега се засилени со неверојатното автоматска блокада на задниот диференцијал!Одлична комбинација на перформанси, функционалност и естетика.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: EPS серво управувач, алуминиумски тркала, дигитален контролен панел, дводелно седиште, потпирачи за грб и парапети за совозачи, 12V приклучок, USB приклучок, електрично витло, кука за приколка со ел. сигнална врска, ЛЕД дневни светла, ретровизори, амортизери на гас.
БОИ: Портокалова, сина, сребро, камо (додаток 200€)
ОПЦИЈА НА БОИ: True timber camo (додаток 200€)

Orange
Camo

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2310 x 1264 x 1420 мм
  Меѓуосовинско растојание 1480 мм
  Минимално растојание од подлога 285 мм
  Минимален радиус на вртење 7,6 м
  Тежина на возилото 447 кг
  Носивост 240 кг
  Запремина на резерварот 30 л
  АГРЕГАТ
  Тип V2CIL,4ТSOHC,8V,водено ладење
  Зафатнина 800 цм
  Максимален обртен момент 75Nm -6000
  Максимална моќ *off-road 50kW (68KS) -7000
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија
  Менувач CVT со моторно кочење CVTech Canada
  Пренос на сила селективен 2 WD/4WD+блокада на преден диференцијал (автоматска задна блокада)
  Максимална брзина 60km/h *off-road 105km/h
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад двојни попречни рамења независни
  Амортизери yљени амортизери
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 2xdisk
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 14″ / 14″
  Пнеуматици-напред/позади 26×9-14 / 26×11-14

  Kritiki

  Nema kritiki seušte.

  Bidete prvi koi ќe razgledate “CFORCE 850XC EPS”

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com