cfmoto македонија 2021
АТВ, ВозилаCFORCE 1000 EPS OVERLAND

CFORCE 1000 EPS OVERLAND

12,990.00

eps-standard-cfmotogarancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА СЛИКИТЕ Може да имаат дополнителна опрема што не е вклучена во основната цена на возилото!

*Во цената е вклучен ДДВ

Quick Info Categories:

ОПИС НА ВОЗИЛО

Спакувајте се и одете!
Слободата на истражување сега значи дека можете да донесете сè што ви треба за вистинска авантура, со зголемен капацитет за складирање. Специјално дизајнираната заштита го одржува вашето возило CFORCE 1000 OVERLAND на терен. Сега можете да се фокусирате на претстојната авантура.
Ние ви ја нудиме ОГРАНИЧЕНАТА серија CFORCE 1000 EPS НАДВОРЕШНА.
Уживајте, истражете и бидете посебни со внимателно дизајнирана долга патека.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: Серво управувач EPS, алуминиумски тркала BEADLOCK, прилагодливи амортизери за гас Piggyback, HDPE Заштита на подножјето SkidPlate, единствен преден браник со интегрирани LED светла, специјално изработени Bull Barrs напред и заден дел, шофершајбна со вградени заштитни делови на раката, куфери со вкупен волумен од 146L (105L + 41L), дводелно седиште може да се замени ако е потребно со централна кутија 41L), електричен винч, кука за приколка со ел. сигнална врска, ЛЕД дневни светла, фарови на проекторот, дигитален 5 “ЛЦД-контролен панел, USB приклучок, 12V приклучок, ретровизори.

ИСПРАТИ БАРАЊЕ

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2310 x 1264 x 1420 мм
  Меѓуосовинско растојание 1480 мм
  Минимално растојание од подлога 300 мм
  Минимален радиус на вртење 7,8 м
  Тежина на возилото 490 кг
  Носивост 240 кг
  Запремина на резерварот 30 л
  АГРЕГАТ
  Тип V2CIL,4Т,SOHC,8V.,водено ладење
  Зафатнина 963 цм3
  Максимален обртен момент 75Nm -6000 (79NM -5500)*
  Максимална моќ 63kW (85KS) -700
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија
  Менувач CVT со моторно кочење CVTech Canada
  Пренос на сила селективен 2 WD/4WD+блокада на преден диференцијал (автоматска задна блокада)
  Максимална брзина 60km/h *off-road 105km/h
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад двојни попречни рамења независни
  Амортизери гасни со подесување
  Кочници-напред/позади хидраулични – 2xdisk / 2xdisk
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски 14″ / 14″ + bedlock
  Пнеуматици-напред/позади 27×9-14 / 27×11-14

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com