cfmoto македонија 2021

CFMOTO 800MT SANDSTONE LIMITED EDITION

645,000.00 ден

5 GODINA GARANCIJE 800MT  LOGO SERVISNI INTERVAL

ВОЗИЛАТА НА ФОТОГРАФИИТЕ МОЖЕ ДА ИМААТ ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА КОЈА НЕ Е ВКЛУЧЕНА ВО ОСНОВНАТА ЦЕНА НА ВОЗИЛОТО!

*Во цената е вклучен ДДВ

Опис на мотоциклот

Моделот CFMOTO 800MT SANDSTONE LIMITED EDITION е наменет за вистински авантуристи со апетит за одлични истражувачи.

Авантуристичкото возење сега има посебна димензија. Дополнителната опрема е скроена за секој неоткриен агол на планетата.

Неговата мисија не е таму каде што е патот, туку каде што те носи твојот ум.

СТАНДАРДНА ОПРЕМА:

Електронска контрола на гас за возење Ride By Wire, режими на возење – дожд и спорт, CF-SC пролизгувачко квачило, двонасочен Quickshift-ер, суспензија KYB со целосно прилагодување – предна UpsideDown, жични тркала, Cornering ABS BOSCH систем за сопирање, мултифункционален IPS TFT дисплеј, темпомат, целосно интелигентно LED осветлување, светла за магла, интегрирана заштита на мотоцикл и возач, централен штендер, стартување на мотоцикл без клуч, стабилизатор на воланот, следење на притисокот во гумите, прилагодлив ветробран, дводелно седиште со греење, затоплувачи на рачката, двоен USB приклучок, приклучок од 12V.

БЕСПЛАТНА ОПРЕМА: метален штитник на радијаторот, метален штитник за резервоар за течност за предните сопирачки, метален штитник за резервоар за течност за задните сопирачки, метален штитник за клештите на предната сопирачка, метален штитник на предниот фар, метален штитник за светлата за магла, метална проширена стопа за страничниот штендер.

ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА: Alu. куфери 2xside, 1xцентрални и носачи за куфери

БОЈА: ЖОЛТА ПЕСОК-КАМЕН

Побарајте цена

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2234 X 853 X 1277 MM
  Меѓуосовинско растојание 1531 MM
  Минимално растојание од подлога 190 MM
  ВИСИНА НА СЕДИШТА 825MM
  Тежина на возилото 231 КГ
  Носивост
  Запремина на резерварот 19 л
  АГРЕГАТ
  Тип VODOM HLAĐEN, 4T DOHC PARALELNI TWIN AGREGAT
  Зафатнина 799CM3
  Максимален обртен момент 77NM-607500
  Максимална моќ 70KW/95KS-9000
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија
  Менувач 6 STEPENI + DVOSMERNI QUICKSHIFT
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад NAPRED UPSIDE DOWN VILJUŠKE, POZADI ALU. SWINGARM
  Амортизери KYB/JAPAN, HIDRAULIČNI PODESIVI
  Кочници-напред/позади NAPRED 2XDISK 328MM, RADIJALNA KLEŠTA, POZADI 1XDISK
  Бандажи-напред/позади ŽIČANE FELNE
  Пнеуматици-напред/позади 110/80R19 150/70R17 TUBELES

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com