700MT A2

Original price was: 407,000.00 ден.Current price is: 407,000.00 ден.

garancija-3-godina-cfmoto-mk

ВОЗИЛАТА НА ФОТОГРАФИИТЕ МОЖЕ ДА ИМААТ ДОПОЛНИТЕЛНА ОПРЕМА КОЈА НЕ Е ВКЛУЧЕНА ВО ОСНОВНАТА ЦЕНА НА ВОЗИЛОТО!

*Во цената е вклучен ДДВ

Опис на мотоциклот

Оваа верзија им овозможува на сопствениците на категоријата А2 да уживаат во фантастичните карактеристики на ова универзално авантуристички возило, кое е наменето за оние авантуристи кои одбиваат да препознаат какви било ограничувања во возењето и кои постојано се во потрага по неистражени дестинации и нови хоризонти, како и автошколите кои сакаат да им обезбедат на почетниците безбедна и удобна практична обука.

БОИ: Маглина црна, маглина бела

СТАНДАРДНА ОПРЕМА:

Режими на возење – SPORT и ECO, CF-SC влечка спојка, KYB суспензија со целосно прилагодување – напред наопаку,
Алуминиумски бандажи, ABS Continental, систем за сопирање J.JUAN, интелигентно LED осветлување, 5-инчен TFT дисплеј, USB порта тип-А и тип-C, прилагодливо ветробранско стакло, алуминиумски бандажи, штитници за раце на возачот.

БЕСПЛАТНА ОПРЕМА: Crash bar

Nebula black CFMOTO
Athens blue

POŠALJITE UPIT

  [cf7sr-simple-recaptcha]

  ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ

  ДИМЕНЗИИ
  Должина x ширина x висина 2180 X 835 X 1332MM
  Меѓуосовинско растојание 1425 мм
  Минимално растојание од подлога 170 мм
  Минимален радиус на вртење 5.4 м
  Тежина на возилото 218 кг
  Носивост
  Запремина на резерварот 18 л
  АГРЕГАТ
  Тип 2 CYL. ПАРАЛЕЛНО ЛИНИЈА, 4T, DOHC, 8V., ВОДНО ЛАДЕЊЕ
  Зафатнина 693 цм3
  Максимален обртен момент 68Nm -6500
  Максимална моќ 34kW / 43KS -8500
  Напојување со гориво EFI BOSCH Германија
  Палење и контрола ECU BOSCH Германија – КОНТРОЛА НА ГАС
  Менувач 6-БРЗИНСКА CF-SC ПАФИЧКА СУПКА
  Пренос на сила ланец
  Максимална брзина 135КМ/Ч
  ПОДВОЗЈЕ
  Суспензија на тркала-напред/назад ПРЕДРЕДНИ ВИЛИЛКИ НАОКОЛКИ, АЛУ ЗАД. МАНИЧКИ
  Амортизери KYB/JAPAN, ХИДРАУЛИЧНО ПРИСТАВУВАЊЕ
  Кочници-напред/позади J.JUAN SPAIN ABS – 2XDISC, REAR 1XDISC
  Бандажи-напред/позади Алуминиумски
  Пнеуматици-напред/позади 120/70 R17 / 160/60 R17 TUBELESS

  CFMOTO

  Компанијата CFMOTO, основана во 1989 година, развива, дизајнира, продава највисок квалитет на теренски возила за сите површини. CFMOTO се занимава со производство и испорака на најсигурни и најисплатливи ATV, UTV и SSV возила, мотоцикли и скутери, како и соодветна опрема.

  Контакт информации

  Понеделник-Петок: 09h-17h Сабота: 10h-15h
  УЛ.Пролет 4А, Скопје
  +389 70 97 75 72
  adimusevski@yahoo.com